Цілющий вплив раннього масажу відомий з древніх часів, це підтверджує й сучасна медицина. За свідченням фахівців, у деяких випадках масаж і гімнастика несуть загальний оздоровчий і розвиваючий ефект, а бувають такі моменти, коли без цих процедур неможливо виправити вроджені вади й вилікувати захворювання немовляти.

Перший рік життя - найвідповідальніший у розвитку дитини. Якщо вчасно не формувати рухові навички, не спонукати малюка до рухів, не гратися з ним, розвиток уповільнюється. Саме завдяки масажу цього можна уникнути. Дотики, погладжування сприяють росту й зміцненню м'язів, опорно-рухового апарата, серцево-судинної, нервової й дихальної систем, нормалізують фізіологічні й біохімічні процеси в організмі дитини.

Цілком зрозуміло, що здорова дитина виросте й без масажу. З іншого боку, якщо організм, що розвивається, буде одержувати посильні навантаження, він буде мати більш розвинені м'язи, більш міцні кістки, треновану серцево-судинну систему, раніше відрегулюється функція травної системи. Під впливом масажу від нервових закінчень шкіри в мозок надходить величезна кількість імпульсів, що здійснюють тонізуючий вплив на центральну нервову систему. Внаслідок цього поліпшуються її основні функції, у тому числі контроль над роботою різних органів і систем. Мозок немовляти розвивається тільки завдяки використанню його можливостей. І чим частіше будуть задіяні рухові й тактильні його функції, тим більші обсяги він займає в процесі росту, тобто ріст мозку маленької дитини мало чим відрізняється від росту м'язів.

Такий унікальний і доступний тактильний подразник, як масаж, особливо важливий у перші місяці життя дитини - він позитивно впливає на формування емоцій і розвиток рухових реакцій. Тому фаховий масаж і гімнастика здоровим дітям не завадить. Ну а тим малятам, яким лікар-педіатр, невролог або ортопед поставив якийсь діагноз, масаж конче необхідний - при багатьох проблемах раннього віку масаж здатний допомогти краще чим ліки.

Пам’ятайте, здоровим немовлятам масаж можна робити вже з 3-4 тижнів.

Зробимо Вашого малюка здоровим і щасливим !

З повагою, Тетяна

 
 
Я провожу дитячий лікувальний масаж на дому в будь-якому районі Києва. Успішно і з любов'ю до дитяти допоможу при таких захворюваннях в новонароджених і діток до 1 року: пупкова грижа у дітей, плоскостопість у дітей, дисплазія тазостегнових суглобів, лікування уродженого вивиху стегна та інші захворювання.