Вроджена м'язова кривошия

 

При м'язовій кривошиї голова дитини постійно нахилена убік враженого м'яза. При даному виді захворювання лікувальний масаж і гімнастику варто починати з 3-місячного віку.

Пупкова грижа

 

Пупкова грижа - це наслідок дефекту передньої черевної стінки, викликаного слабістю пупкового кільця. За статистикою пупкова грижа часто зустрічається у новонароджених. Вона може виникнути в результаті сильного кашлю, тривалого плачу. Такі захворювання, як рахіт, гіпотрофія, що знижують тонус м'язів, також створюють сприятливі умови для утворення пупкової грижі. Зовні пупкова грижа проявляється округлим або овальним випинанням в області пупкового кільця, що легко вправляється в черевну порожнину. Надзвичайно корисно виконувати спеціальні вправи, що сприяють зміцненню м'язів передньої черевної стінки, і робити тонізуючий масаж живота. Лікувальний масаж можна починати з 2-3 тижнів життя після загоєння пупкової ранки. Здійснювати його потрібно в сполученні із загальним масажем.

Плоскостопість

 

Деформація стопи, що виражається у випрямленні поздовжнього зводу й фіксуванні його у відведеному положенні, називається плоскостопістю. Плоскостопість може бути вродженою або набутою. Ознаками вродженої плоскостопості є плоска підошва, трохи повернена стопа. Така дитина неправильно стоїть, а при ходьбі швидко втомлюється. Масаж у сполученні з впливом природних факторів (сонця, повітря, води) є простим, доступним і надійним засобом профілактики й лікування плоскостопості.

Уроджена клишоногість

 

Уроджена клишоногість - це контрактура суглобів стопи, у результаті якої порушується взаємовідношення костей, відбуваються грубі зміни в м'язах. Коли дитина починає ходити, опираючись на ушкоджену стопу, її деформація підсилюється, порушується форма й функція всієї ноги. Тільки в ранньому віці, коли м'язи й зв'язки дитини податливі й еластичні, найбільш висока ймовірність приведення стопи в правильне положення. З цією метою застосовується цілий комплекс заходів, що містить у собі крім ортопедичного лікування масаж і лікувальну гімнастику.

Уроджений вивих стегна, дисплазія тазостегнового суглоба

 

Основна ознака вродженого вивиху стегна (дисплазії тазостегнового суглоба) - це обмеження пасивного відведення стегон. При вродженому вивиху стегна й тазостегнової дисплазії суглоба масаж робиться тільки з дозволу лікаря-ортопеда.

Порушення функцій центральної нервової системи

 

Порушення функцій центральної нервової системи - найпоширеніша патологія раннього дитячого віку. Важливим етапом у розвитку нервової системи є перші 2-3 роки життя дитини. У цей час найбільш інтенсивно формуються рухові навички, основи психічної діяльності. У більшості дітей із захворюваннями центральної або периферичної нервової системи порушуються функції руху. Масаж стимулює периферичні рецептори, впливаючи через них на центральну нервову систему. Саме тому масаж і гімнастика як фактор стимулювання вкрай необхідні при лікуванні захворювань такого роду. Гімнастику й масаж застосовують у сполученні з ортопедичними заходами, фізіотерапевтичними процедурами, медикаментозною терапією.

Гіпертонус/Гіпотонус

 

У багатьох малят виявляється гіпертонус. Це захворювання м'язового тонусу, що виникає при перенапрузі м'язів дитини, яку ще називають підвищеною напругою. Дитина при цьому може притискати одну ручку до тіла й у такому положенні засипати, при спробі відняти ручку від тіла малюк прокидається й починає пручатися й плакати. Знижена (гіпотонус) напруга м'язів дитини спостерігається з народження. Всі органи і системи, а також процеси, що відбуваються в організмі, змушені пристосовуватися до цього стану. Це заважає дитині розвиватися. При рухових порушеннях основний акцент лікування робиться на дитячий масаж. Регулярні сеанси допомагають досягти нормалізації м'язового тонусу дитини. Дитячий масаж при гіпертонусі розслаблює напружені м'язи, а при гіпотонусі зміцнює й на зміну наявному м'язовому дисбалансу приходить новий - максимально комфортний - стан, який і є нормою.

 
 
Я провожу дитячий лікувальний масаж на дому в будь-якому районі Києва. Успішно і з любов'ю до дитяти допоможу при таких захворюваннях в новонароджених і діток до 1 року: пупкова грижа у дітей, плоскостопість у дітей, дисплазія тазостегнових суглобів, лікування уродженого вивиху стегна та інші захворювання.